Dziesięć dobrych wiadomości przed Świętami

1. Jesteś
A przecież mogłoby Cię nie być. Nie mam tu na myśli żadnego nieszczęśliwego zdarzenia. Chodzi o dar jaki dostałeś. Najcenniejsze dobro jakim można zostać obdarowanym. Coś, co dostaje się całkowicie za darmo. To życie.
Ani ja, ani Ty, nie mieliśmy żadnego wpływu na to, że pojawiliśmy się na tym świecie. A jesteśmy. I nie ma w tym krzty naszej zasługi. To piękne. I warto o to piękno zadbać. Nie marnować cennego daru, który dostaliśmy.

2. Oni są.
Ludzie, których masz przy sobie. Ci, których kochasz. Są w dobrej i złej godzinie.
Choć zdarzają się między ważnymi dla siebie ludźmi gorsze dni, ciągnące się chwile ciszy, czy wybuchy emocji, to każde z nich świadczy o prawdziwości tego, w czym uczestniczymy.
Zza nagromadzonych nad głową chmur wyjdzie słońce. Przecież to, że go nie widać, nie oznacza, że go nie ma. Po prostu teraz go nie dostrzegamy. Dlatego, cytując słowa piosenki „Dobry dzień” DKA: To dobry dzień żeby podać rękę komuś.
Jak nie wiesz komu, to znajdź i kogoś polub.

3. Dobra jest więcej niż zła.
Choć dookoła bombardowani jesteśmy negatywnymi informacjami, to rzeczywistość jest szersza niż newsy, które nam podają. Wystarczy zamknąć telefon i wyjść na spacer. Nie możemy dać sobie wmówić, że więcej jest ludzi złych niż dobrych. Z jednego prostego powodu – to nieprawda. Dobra jest więcej. Niestety jest mniej popularne i gorzej się sprzedaje. Na szczęście, to od nas zależy, czym chcemy się otaczać. Złem czy dobrem?

4. To, co najcenniejsze, nic nie kosztuje.
Nie lubię gdy ktoś składając życzenia, mówi tak: „Dużo zdrowia, bo zdrowie najważniejsze”. Nie zgadzam się z tym. Choć ważne, to nie jest najważniejsze. To samo z pieniędzmi. Są ważne, ale nie są najważniejsze.
Warto pamiętać, że najważniejszych rzeczy w życiu nie kupimy. Nie jest potrzebny, ani blik, ani karta debetowa.
Miłość potrzebuje Ciebie, nie twoich pieniędzy czy zdrowia. Chorzy i biedni też kochają.

5. Muzyka zawsze dobra na niepogodę.
Muzyka jest ze mną odkąd pamiętam. Zwłaszcza w chwilach gdy jest źle. Mam swoje życiowe utwory, które koją moją duszę gdy jest źle. Pomagają przejść przez trudny czas i dodają sił przez wyśpiewane emocje.
Każdy ma swojego ulubionego muzyka, swój ulubiony utwór. A czasy mamy takie, że możemy po niego sięgnąć w każdej chwili.

6. Kiedyś to było – wspomnienia.
Każdy ma jakieś dobre wspomnienia. Jakiś szczególny czas z przeszłości, do którego chętnie wraca. W pędzie życia, zdarza Nam się o nim zapominać. Warto, właśnie teraz, dać sobie chwilę na przywołanie go. Odtworzenie w głowie dobrych wydarzeń.

7. Czekolada.
Czekolada idealna na wysoki cholesterol
Zawarte w ciemnej czekoladzie flawanole znane są ze swoich właściwości stymulujących śródbłonek wyściełający tętnicę do wytwarzania tlenku azotu. Co to oznacza w praktyce?
Na co pomaga czekolada?
Czekolada zmniejsza odporność na przepływ krwi i obniża ciśnienie. Dodatkowo podnosi ona poziom “dobrego cholesterolu” HDL i obniża stężenie “złego” LDL. (źródło: upacjenta.pl)

8. Cisza
Tak niedoceniana gdy jest.
Bardzo pożądana gdy jej nie ma.
Cisza jest czymś, o co czasami trzeba powalczyć. Jednak każdy może po nią sięgnąć, i przekonać się o tym, jak wiele może znaczyć choćbym chwila ucieczki od świata.

9. Straty
Choć to, co dzisiaj jest czarne w twoich oczach, nie stanie się nagle białe…
choć to, co jest trudne, nie zacznie nagle być prostym…
choć łzy rozpaczy, nie staną się nagle łzami radości…
… to pamiętaj, że to, co dzisiaj jest stratą, jutro może okazać się zyskiem.

10. Wiem, że słowa bolą.
Wiele razy poczułem ich siłę. Wiem też, że mogą ranić tylko wtedy, gdy im na to pozwolimy.

Opinie innych o nas mają znaczenie tylko wtedy, gdy im to znaczenie nadamy. Zwłaszcza gdy są to opinie ludzi, którzy nas nie znają.

Znasz siebie.
Wiesz kim jesteś.
Żadne słowa ci tego nie zabiorą.

Pamiętaj – drugiej takiej samej osoby jak ty, na tym świecie nie ma. Jesteśmy niepowtarzalni i warto, abyśmy o tym nie zapominali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *